Czerwcówka rowerowa i audycja muzyczna z wystawą

13 czerwca grupa 25 rowerzystów mimo niepewnej pogody udała się w 10 kilometrową trasę ścieżkami rowerowymi naszej gminy. Punktualnie o godz. 15:00 peleton prowadzony przez przewodniczącego Rady Gminy pana Zenona Rogalę dotarł do stanicy rowerowej ,,Skrzydlatego Zakątka”, gdzie w wiatraku Franciszku została otwarta wystawa niezwykłych fotografii przyrodniczych pani Kariny Pieprzyk-Konarskiej. Tu miała się także odbyć audycja muzyczna uczniów z ogniska muzycznego działającego przy GOKSiAL, jednak ze względu na pogodę została przeniesiona do domu kultury. Dwadzieścioro uczniów pobierających lekcje gry na różnych instrumentach: saksofonie, pianinie, gitarze oraz uczących się śpiewać zaprezentowało swoje talenty. Audycję, już po raz trzeci, przygotowali opiekunowie ogniska muzycznego z GOKSiAL: Agnieszka Waleńska i Ireneusz Chmielarczyk. Dzieci zostały nagrodzone grami planszowymi i edukacyjnymi współfinansowanymi przez CRG Pępowo Gościnną Wielkopolskę. Wszyscy uczestnicy otrzymali także upominki.