Dni Ziemi Pępowskiej – tydzień drugi: Powitanie Lata, Turniej Tenisa, Wędkarski Turniej Wsi, Noc Świętojańska, Zawody Konne

Zakończyliśmy tegoroczne Dni Ziemi Pępowskiej. W sobotę odbyło się wędkarskie powitanie lata organizowane dla dzieci. O godzinie 7 rano na Cegielni rozpoczęły się zawody połowu ryb, w których uczestniczyło 14 młodocianych wędkarzy. Łącznie złowiono 17,9 kg ryby. 1 miejsce zajął Szymon Pawlak. Na 2 miejscu na podium stanął Nikodem Gruetzmacher. 3 miejsce zajął Kornel Rolnik, 4 Kinga Maciejak a 5 miejsce Natan Grześkowiak. Ogromnym zaskoczeniem było wyciągnięcie czarnego karpia, co jest niebywałym okaz pępowskiej Cegielni!
Od godziny 15:00 rozpoczął się Wędkarski Turniej Wsi o Puchar Wójta. 7 wiosek zgłosiło chęć udziału w reprezentacji swojej miejscowości, która wystawiała po 3 uczestników. Turniej wsi wygrała drużyna rady sołeckiej Pępowo z wynikiem 12, 05 kg. 2 miejsce drużyna z Krzekotowic z wynikiem 6,92 kg. 3 miejsce drużyna z Wilkonic z wynikiem 6,86 kg. 4 miejsce drużyna z Kościuszkowa z wynikiem 5,91 kg. 5 miejsce drużyna z Gębic z wynikiem 4,86 kg. 6 miejsce stadnina koni z wynikiem 4,06 kg. 7 miejsce drużyna z Krzyżanek z wynikiem 1,54 kg. Indywidualne wyniki 1 miejsce Maria Pawlak z wynikiem 5,330 kg. 2 miejsce Krzysztof Pawlak z wynikiem 5,280 kg. 3 miejsce Zenon Szymkowiak z wynikiem 4,900 kg.
Podczas trwania Turnieju odbywał się festyn dla dzieci na powitanie lata. Na zainteresowanych czekały upominki, zamki dmuchane, dmuchane mega piłkarzyki XXL oraz gra zespołowa laser tag.
W międzyczasie na Cegielni pojawiła się grupa rowerowych pielgrzymów do Częstochowy, których poruszyła historia malutkiej Marysi z Brenna. Chorująca dziewczynka potrzebuje lek warty 9 miliona złotych. Niestety uciekający czas nie jest jej sprzymierzeńcem – lek można podawać tylko dzieciom uzyskującym masę ciała do 13 kilogramów. Wszystkich, których poruszyła jej dola i chcieliby wesprzeć dziewczynkę zachęcamy do wpłat on-line: https://www.siepomaga.pl/maria
O godzinie 21:00, by wrócić do tradycji Nocy Świętojańskiej, na pępowskie wody Cegielni zostały puszczone wianki – nie tylko przez panny – ufundowane przez GOKSiAL Pępowo. Lampiony zapewniły niesamowity efekt wizualny, który później spotęgował pokaz tańca ognia wykonany przez grupę Infernal z Krotoszyna. Tych niezwykłych artystów połączył ogień, dla których stał się ich pasją. W sobotni wieczór zaprezentowali zapierający dech w piersiach spektakl teatralny łączący żywioł ognia, taniec, pirotechnikę sceniczną, przepiękną muzykę oraz grę światła.
Z okazji Dni Ziemi Pępowskiej w piątek i w sobotę na stadionie rozgrywały się Mistrzostwa Ziemi Pępowskiej w Tenisie Ziemnym. W turnieju wzięło udział ośmioro zawodników którzy po losowaniu trafili do grup A i B. Mecze rozgrywane były na dwóch kortach. Po fazie grupowej rozegrano półfinały i finały w których zacięta rywalizacja dostarczyła kibicom wielu emocji. Klasyfikacja generalna: 1 miejsce Jan Drotar, 2 miejsce Krzysztof Matyla, 3 miejsce zajął Mariusz Rzepka.
27 czerwca prezentowało się w Pępowie odbyły się zawody konne w powożeniu wzorem ubiegłych zacnych lat. W tym roku wystartowało 50 zaprzęgów w czterech kategoriach: kuce single, kuce pary, duże konie pojedyncze i duże konie pary. Nagrody ufundowane przez GOKSiAL Pępowo i Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska były wartościowe i ucieszyły zwycięzców: za pierwsze miejsce zwycięzcy otrzymali grille gazowe, drugie miejsce – frytkownice beztłuszczowe, 3 miejsce – blendery oraz nagroda specjalna – wideorejestrator z WiFi i GPS.

Na podium uplasowali się:

Kategoria DUŻE SINGLE:
1 miejsce zajął Krzysztof Lutomski z Leszna powożący koniem MAGIKIEM z czasem
187,61 s. Luzak Alan Sieletycki.
2 miejsce zajęła Daria Brambor z Adamowa powożąca koniem KASKADA z czasem 188,75 s. Luzak Przemysław Hartlip.
3 miejsce zajął Jędrzej Kaczmarek z Nowego Tomyśla powożący koniem HALINĄ z czasem