Gminny Dzień Dziecka

Powiększ obrazdziewczynki pozują przed ścianką-banerem sponsorów trzymając śmieszne napisy w rękach

To była historyczna chwila! Największa impreza dla dzieci po raz pierwszy w Pępowie. 1 czerwca świętowaliśmy Gminny Dzień Dziecka, w którym uczestniczyło 650 dzieci. Impreza odbyła się na stadionie sportowym w godz. 9:00 – 12:00 i wzięli w niej udział uczniowie z wszystkich klas, także przedszkolaki, ze szkoły w Pępowie i w Skoraszewicach. Miejsce zabawy zostało podzielone na sześć stref: STREFA RELAKSU, STREFA PAINTBALLA, STREFA ZABAW, STREFA SŁODKOŚCI, STREFA ZAMKÓW DMUCHANYCH i STREFA SPORTU. W każdej z nich toczyły się różnorodne atrakcje.

Strefa relaksu – tutaj dzieci miały czas na odpoczynek, posiedzieć na kocykach lub przejść zrobić sobie zdjęcie ze śmiesznymi napisami.

Strefa paintballa – dedykowana klasom IV-VIII. Tutaj w bezpiecznej grze – laserowego paintballa między dmuchanymi przeszkodami dwie pięcioosobowe drużyny starały się  nawzajem zwalczyć z pola boju.

Strefa zabaw – to miejsce gier i animacji prowadzonych przez Agnieszkę Waleńską we współpracy z paniami wychowawczyniami ze szkół. Dzieci mogły zagrać w grę XXL, skakać w workach, przechodzić przez limbo, rzucać do celu i przeciągać linę. Na zakończenie imprezy wszystkie przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 otrzymali baloniki ze skręconym wzorem mieczyka lub pieska.

Strefa słodkości – tego wyjątkowego dnia pozwoliliśmy sobie poczęstować dzieci niezdrową i przetworzoną żywnością! Każdy uczestnik zabawy otrzymał talon na watę cukrową, popcorn i słodki napój.

Strefa zamków dmuchanych – podczas całej imprezy na dwóch zamkach szalały i skakały wszystkie maluchy. Dla klas IV-VIII uruchomiona została ogromna trampolina bungiee.

Strefa sportu – przestrzeń, w której uczniowie mogli wziąć udział w toczącym się turnieju olimpijskim. Chętni za pokonanie przeszkód sportowych zdobywali punkty. Uczestnicy musieli się zmierzyć z biegiem przełajowym, rzutem do celu, równoważnią, skokiem w dal i ze sprintem. Spośród wszystkich uczestników została w każdej grupie wiekowej z podziałem na klasyfikację dziewczęcą i chłopięcą została wyłoniona finałowa trójka.

Dzień pełen niezapomnianych wrażeń na pewno pozostanie na długo w pamięci dzieci. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to dzieło, koordynatorom, nauczycielom, współorganizatorom: Gminie Pępowo, Szkole Podstawowej w Pępowie, Szkole Podstawowej w Skoraszewicach. Oby jak najwięcej takich owocnych we współpracę wydarzeń!