Majówka rowerowa

Powiększ obraz

Tak pięknej pogody podczas rowerówki majowej nie mieliśmy od wielu lat. Na zbiórkę pod GOKSiAL-em 1 maja o godz. 14:00 pojawiło się ponad 70 osób. Peleton jak zwykle poprowadził pan Jan Szpak. Trasa nie była długa ani wymagająca, a wspaniała pogoda zachęcała do przyjemnych wojaży. Pierwszy przystanek zorganizowaliśmy na tzw. babkowickim Kołku. Tutaj mieszkanka Babkowic, pani Elżbieta Norman wyjaśniła genezę nazwy i pochodzenia stawu.

Dalej uczestnicy rajdu bezpiecznie udali się pod stanicę rowerową ,,Skrzydlaty Zakątek”. Tutaj odbyła się cudowna muzyczna podróż przez którą rajdowiczów przeprowadzili grający na akordeonach członkowie zespołu BAYAN BROTHERS z Wągrowca. Panowie zgrali znane utwory takie jak ,,Gdybym był bogaty”, ,,Lambada” czy czardasze i melodie żydowskie.

Na uczestników pod wiatrakiem oprócz uczty duchowej czekał pyszny placek jogurtowy GS oraz ciepłe napoje. Cieszymy się, ze nareszcie mogliśmy po pandemii spotkać się w sympatycznym gronie i odnowić rowerowe spotkania.

Dziękujemy serdecznie OSP Pępowo, która włączyła się do organizacji rajdu poprzez zabezpieczenie trasy i bezpieczne prowadzenie grupy. Jutro ich wielkie strażackie święto – zapraszamy na Mszę o godz. 12:00, a następnie na uroczyste obchody i piknik na placu przed remizą.