V Gminne Mikołajki

Powiększ obrazwysoka choinka ze złoto-czerwonymi ozdobami

4 grudnia centrum naszego Pępowa przemieniło się w magiczną świąteczną wioskę. Wszystko za sprawą V Gminnych Mikołajek oraz ogromnej choinki, która pojawiła się na plantach. W godz. 14:00 – 16:00 najmłodsi mieszkańcy mogli poczuć magię świąt nie wyjeżdżając na jarmark do Wrocławia czy Poznania – w Pępowie mieli zagwarantowane świetne atrakcje.

Rozpocznijmy od gwiazdora popołudnia – Mikołaja, który wraz z orszakiem swoich pomocników – między innymi Śnieżynki i Mikołajki – rozdawał dzieciom upominki, brał na kolana i wysłuchiwał ich najskrytszych sekretów ukrytych na dnie serca.

Choć w niedzielę zabrakło śniegu fenomenalnie spisał się przystrojony świąteczny orszak zaprzęgowy, do którego dzieciaki wsiadały z rumieńcami i błyskiem w oku. Na zmarzluchów czekała niezwykła herbata z magicznej receptury oraz przesmaczne pierniki obsługiwane przez KGW Krzekotowie.

Nie sposób było oderwać wzrok od świątecznej fotobudki, z której od ręki wyskakiwały zdjęcia dla fotografujących się. W równoległym miejscu kolejni pomocnicy Mikołaja –  niezwykłe elfy – zadbały o każdy szczegół, by dzieci bezbłędnie napisały do niego list i wrzuciły do właściwej skrzynki. Mamy sprawdzoną i potwierdzoną informację, że wszystkie listy zabrały one ze sobą do Laponii, by osobiście się nimi zająć.

Tego popołudnia nikt się nie mógł nudzić! Śnieżynka prowadziła mnóstwo animacji i zabaw dla dzieci z wesołą muzyką a także zadawała dzieciom zimowe zagadki. Wśród występów artystycznych zaprezentowały się dzieci z sekcji zumby działającej przy GOKSiAL Szkoły Tańca Desperado oraz niezawodny zespół BIG BAND Pępowo.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było losowanie kilkunastu upominków, które trafiły prosto z rąk Mikołaja do najgrzeczniejszych i zarazem najszczęśliwszych dzieci. Po serdecznych słowach wójta gminy Pępowo i życzeniach wspaniałych świąt w centrum Pępowa zajaśniała choinka blaskiem nie do opisania.

GOKSiAL Pępowo dołożył najwyższej jakości starań, by V Gminne Mikołajki uczynić wyjątkowymi i magicznymi dla naszych najmłodszych mieszkańców. Jednak bez wsparcia i pomocy wymienionych poniżej zaangażowanych nie wszystko odbyłoby się z taką klasą i swobodą. GOKSiAL Pępowo kieruje podziękowania:

– KGW Krzekotowice

– Paweł Bzodek

– pracownicy służb technicznych UG Pępowo

– wolontariuszki z OPS i UG Pępowo

– pan Zbigniew Waleński

– członkowie zespołu BIG-BAND Pępowo

– szkoła tańca Desperado

– OSP Pępowo

– wypożyczalnia strojów Kościuszkowo

– sponsorzy: wójt gminy Pępowo, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pępowie, Gminny Zespół Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinach, market DINO, MAT-BUD Bzdęga, TOP-HOG Hubert Roszak, Hibernus Sławomir Gościański.