WOŚP w Pępowie

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku odbył się w Pępowie. Zanim WOŚP-owe granie wystartowało w Pępowie na dobre, kilkanaście osób z grupy Morsy Pępowo postanowiło zaliczyć kąpiel w lodowatej wodzie na tzw. “Cegielni”. Oczywiście przy okazji zbierano pieniądze do puszki. Na ulicach miasteczka pojawiło się również ośmioro wolontariuszy, kwestujących na rzecz “Orkiestry”.

Działo się od godziny czternastej. Licytacje mnóstwa ciekawych i atrakcyjnych gadżetów przeplatały się z występami artystycznymi. Na scenie zaprezentowały się dzieci z przedszkola Kraina Smerfów w Skoraszewicach, dzieci z Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Skoraszewicach oraz uczniowie “zerówek” Szkoły Podstawowej w Pępowie. Nie zabrakło wokalistek i grup tanecznych trenujących w GOKSiAL, a na deser kunszt muzyczny i wokalny zaprezentowała grupa Big Band.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również stoiska. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, czyli malowania buziek, robienia warkoczyków i warsztatów plastycznych. Było także stoisko medyczne i pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu OSP Pępowo oraz pielęgniarki Barbary Kasperczyk. Wszyscy, którzy przyszli na finał WOŚP w pępowskim ośrodku kultury, mogli liczyć na górę pyszności. Ciasta, bigos i zupa pomidorowa, przygotowane przez KGW Skoraszewice oraz KGW Babkowice i rodziców przedszkolaków z Krainy Smerfów, cieszyły podniebienia każdego. Produkty do przygotowania bigosu oraz chleb dostarczyła Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Pępowie.

Dziękujemy wszystkim za okazane dobre serca, a także obecność podczas Finału!!!