Wrześniówka rowerowa

Powiększ obrazludzie pozują na tle zamka dmuchanego żółto-zielono-białego

                W dniu 19 września GOKSiAL Pępowo po raz ostatni w tym roku kalendarzowym zorganizował rajd rowerowy. Tym razem nasze wydarzenie zbiegło się z festynami wiejskimi, stąd pomysł, by dołączyć do zabawy na wioskach. Spod GOKSiAL-u wyjechaliśmy o godzinie 14:00 w towarzystwie wójta gminy Pępowo Grzegorza Matuszaka i przewodniczącego Rady Gminy Zenona Rogali oraz w asyście niezastąpionej pępowskiej OSP Choć pogoda była iście jesienna na miejsce zbiórki przybyło prawie 30 rowerzystów. Pierwszym punktem wycieczki było Ludwinowo. Tutaj od godz. 13:00 rozgrywały się międzygminne zawody sportowo-pożarnicze o Puchar Prezesa OSP Ludwinowo. Na pierwszym miejscu uplasowali się sami gospodarze – drużyna Ludwinowo II z czasem 34,5 sekund. Pozostałe drużyny:

2. OSP Ludwinowo I

3. OSP Sułkowice

4. OSP Pasierby

5. OSP Bukownica

6.  OSP Wilkonice

Wystartowały także dwie drużyny młodzieżowe: MDP Sułkowice i MDP Ludwinowo.

                Po ciepłym posiłku i animacjach rowerzyście pojechali lasem na festyn organizowany przez KGW do Babkowic. Tutaj także bardzo gościnnie przyjęto peletonistów serwując ciepły posiłek, napoje i słodkości. Zarówno w jednej jak i drugiej miejscowości znajdowały się punkty szczepienne.

                GOKSiAL Pępowo bardzo mile dziękuje paniom z KGW oraz mieszkańcom Babkowic i Ludwinowa za miłe przyjęcie, ciepłe, przepyszne posiłki i przyjemnie rozmowy. Dziękujemy wspaniałej pępowskiej straży za asystę, panom: Pawłowi Bzodkowi, Mikołajowi Nadolnemu, Leszkowi Wajnowi i Dawidowi Waleńskiemu.