VI Gminne Mikołajki

W niedzielę, 3 grudnia 2023 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pępowie zgromadziły się setki mieszkańców gminy. By mogła powstać tak wielka impreza swoje siły połączyli: Gmina Pępowo, Parafia pod wezwaniem Św. Jadwigi w Pępowie, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pępowie, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Skoraszewicach oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Pępowie.

Głównym punktem mikołajkowego programu były występy dzieci z przedszkoli oraz młodszych klas szkół podstawowych w Pępowie i Skoraszewicach (w tym również z prywatnego przedszkola „Kraina Smerfów). Urocze maluchy prawie bez tremy radziły sobie ze swoimi rolami i tekstami. Swój świetny występ zaliczyli też tancerze ze Szkoły Tańca Desperado.

Tego dnia można było skorzystać z wielu atrakcji. Wielkim zainteresowaniem cieszył się konkurs z nagrodami, który powstał dzięki współpracy dyrekcji, nauczycieli oraz rodziców z naszych szkół. To właśnie rodzice przygotowywali fanty, rękodzieła i wspólnym staraniem zapewnili świąteczną atmosferę.

Pyszne ciasta, warsztaty z ozdabiania pierników i aromatyczne napoje zapewniały panie z lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich, pracownice szkoły podstawowej w Pępowie i Morsy Pępowo. Na dzieci czekały uzdolnione panie plecące warkoczyki, robiące tatuaże i malujące twarze.

W przerwach między dziecięcymi występami odbywały się licytacje. Wójt Grzegorz Matuszak przekazał zabytkowy zegar, pamiątkę po śp. ks. Henryku Szwarcu oraz książkę E. Orzeszkowej “Nad Niemnem” z podpisem prezydentowej Agaty Kornhauzer- Dudy. Była również koszulka Unii Leszno z autografami zawodników ofiarowana przez Monikę Gierlik, a Amadeusz Rosa, uczeń że Skoraszewic przekazał na licytację płytę raperów RYMcerze z ich autografami. Ostatnim punktem licytacji był voucher na dzień z komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu, st. kpt. Marcinem Nyczką.

Wszystkie te fanty, puszki czy licytacje miały jeden szlachetny cel – uzbieranie jak największej kwoty na wsparcie leczenia Violetty Wycisk, mieszkanki naszej gminy. Zatem całe pieniądze – wylicytowane, zebrane do puszek, wszystko co uzyskano ze sprzedaży aromatycznych herbat i napojów, ciast, rękodzieła i z wszystkich atrakcji zostanie przekazane na wsparcie leczenia pani Violetty.

Na zakończenie spod szkolnej hali wyjeżdżał korowód Świętego Mikołaja. Przejazd zabezpieczali strażacy z OSP Pępowo, a oprawę muzyczną zapewnił Big Band Pępowo. Wszyscy razem dotarli na pępowskie planty, gdzie włodarz gminy oficjalnie rozpoczął odliczanie i uroczyście została rozświetlona choinka.

Na nasz cel charytatywny udało się zebrać:

5️⃣6️⃣4️⃣5️⃣1️⃣,6️⃣3️⃣ złotych ‼️‼️‼️

DZIĘKUJEMY❤️